• Nieuwsbrief Augustus 2019

  De vakantie zit er bijna op, tijd voor de eerste nieuwsbrief van het seizoen met daarin:

  • Start trainingen - extra zwemtrainingen deze week / Géén waterpolotraining tijdens de feestweek!
  • Caps - nog inleveren tijdens de eerste trainingen
  • Teamindelingen waterpolo - dames + mo15/17 volgen nog via trainers/coaches
  • Nieuwe spelregels voor de waterpolosport – uitleg donderdag 29 augustus
  • Samenwerkingsinitiatieven met buurtverenigingen

  Start trainingen
  Het nieuwe seizoen staat weer voor de deur een de eerste trainingen zijn inmiddels gestart. We herinneren je graag aan wanneer jouw trainingen weer starten.

  Deze laatste week van de zomervakantie hebben we een aantal extra trainingen. Hieronder zie je welke trainingen er nog deze week plaatsvinden.

  Dag Sport Tijdstip   Opmerking
  Donderdag 22 augustus Zwemmen 19:00 - 20:00  Iedereen
  Donderdag 22 augustus Waterpolo 20:00 – 21:00  voor iedereen van o17 en ouder
  Vrijdag 23 augustus Zwemmen 19:00 - 20:00  Iedereen
  Zaterdag 24 augustus Zwemmen 09:00 - 10:00  Iedereen

  Vanaf maandag 26 augustus pakken we het reguliere trainingsschema weer op. Hieronder zie je wanneer de eerste training is per trainingsuur. Het tijdstip van je waterpolo trainingen is afhankelijk van het team waarin je speelt, kijk hiervoor in de kolom opmerking.  Let op: Op donderdag 5-9 en vrijdag 6-9 (vanaf 19.45 uur) vervallen de trainingen i.v.m. de feestweek Heemskerk en de te lage opkomst van leden en kader.

  Dag Sport Tijdstip Eerste training Opmerking
  Maandag Zwemmen 16:30 - 18:00 26-08 Iedereen
  Maandag Waterpolo 21:00 - 22:00 26-08 Heren selectie, Jongens o17 op uitnodiging
  Dinsdag Zwemmen 18:00 - 19:30 27-08 Iedereen + Masters
  Dinsdag Waterpolo 21:00 - 22:00 27-08 Dames 1+2, Meisjes o15/17,Heren breed, Jongens o17
  Woensdag Zwemmen 17:45 - 18:30 28-08 Iedereen
  Donderdag Zwemmen 06:00 – 07:00 29-08 Iedereen
  Donderdag Waterpolo 20:00 - 21:00 29-08(5-9  GEEN TRAINING) Jongens o15/ Meisjes o15/17 en Dames 1+2
  Donderdag Waterpolo 21:00 - 22:00 29-08
  (5-9  GEEN TRAINING)
  Heren selectie, jongens o17 op uitnodiging
  Vrijdag Zwemles ABC 18:00 - 19:30 30-08 A- & B-diploma
  Vrijdag Waterbikkelplan 18:45 - 19:45 30-08 C-diploma en Waterbikkels
  Vrijdag Waterpolo 19:45 - 20:45 30-08(6-9 GEEN TRAINING) Gem. o11 (tot 20.30), Gem. o13
  Vrijdag Waterpolo 20:45 - 21:45 30-08(6-9 GEEN TRAINING) Meisjes / Jongens o15
  Zaterdag Zwemmen 08:00 - 08:40 31-08 Iedereen + Meisjes o15/17
  Zaterdag Zwemmen 08:40 - 09:20 31-08 Gemengd o11 + Gemengd o13
  Zaterdag Waterpolo 08:40 - 09:20 31-08 Meisjes o15/17
  Zaterdag Waterpolo 09:20 - 10:00 31-08 Gemengd o11 + Gemengd o13 + Waterbikkels

  Caps – nog inleveren tijdens de eerste training
  Mochten jullie nog caps van de vereniging thuis hebben, graag bij de eerste training de caps inleveren bij je trainer! De trainer zorgt er dan voor dat de caps weer in het clubhuis terechtkomen. Zodra we alle caps weer binnen hebben kunnen we deze weer herverdelen over de teams. Hoe eerder we alles binnen hebben, hoe eerder we iedereen weer kunnen voorzien van caps.

  Teamindelingen waterpolo

  Jeugdteams

  Bovenstaande indelingen zijn gebaseerd op de geboortejaren van de spelers en nog onder voorbehoud van de alle details die nog moeten worden doorgesproken met de trainers coaches. Zowel de EG2 en DG2 hebben nog 1 of 2 spelers ‘te weinig’ en alle details over de invulling van de trainingen moeten nog goed worden afgesproken met alle ouders, coaches en trainers. Verder communicatie daarover zal plaatsvinden via nog aan te maken groepsapps. We verwachten in ieder geval iedereen op de eerste trainingen volgende week.

  Mochten er op voorhand vragen zijn dan kunnen je die stellen via waterpolo@kennemerzwemclub.nl of rechtstreeks aan onze nieuwe jeugdcoördinator Clim Kerssens.

  Meiden (BCM) en damesteams (D1 en D2)

  De indelingen of zullen op korte termijn via de trainers / coaches worden gecommuniceerd. Vragen kunnen worden gesteld via waterpolo@kennemerzwemclub.nl of rechtstreeks aan onze seniorencoördinator Richard Kuiper.

  Jongens (BJ) en herenteams

  Vragen kunnen worden gesteld via waterpolo@kennemerzwemclub.nl of rechtstreeks aan onze seniorencoördinator Richard Kuiper.

  Nieuwe spelregels voor waterpolo

  Er zijn dit seizoen een aantal nieuwe spelregels van kracht waaraan iedereen wel even zal moeten wennen. Om goed te begrijpen waarom de spelregels wijzigen en wat de aanpassingen precies zijn, organiseren wij volgende week donderdag 29 augustus in samenwerking met onze scheidsrechter Jeroen van den Hoorn een bijeenkomst in ons clubhuis voor alle waterpolospelers en geïnteresseerden. Voor de Jeugd en de Dames is dit om 19uur. Voor alle Herenteams om 20 uur.

  Hieronder even kort de doelstelling van de aanpassingen en een aantal basiszaken die anders gaan.

  Doelstelling regelwijziging

  • Bevorderen beleving en begrip van de toeschouwers door eenvoudigere, heldere regels
  • Verbeteren van de algehele speelstijl en verhogen van de snelheid, het imago en fair-play
  • Verminderen van saai/verspeelde speeltijd /verhogen van het aantal doelpunten, schoten en acties
  • Minder fluiten en het stoppen van het spel

  Een aantal basis wijzigingen

  • Aanpassing aan het scorebord! De schotklok wordt teruggezet naar 20 seconden (was 30seconden)
  • Er mag direct worden gescoord na een vrije bal gegeven buiten de 6 meter (was 5 meter).
  • En dit zowel direct, als na dreiging alsmede ook na het zwemmen met de bal (was alleen direct)
  • Als een speler met bal (zwemmend of vasthoudend) binnen de 6 meter van achter wordt aangevallen tijdens een doelpoging, dient een strafworp te worden gegeven (was alleen ‘zware’ overtreding)
  • Na een corner mag een speler a) Direct schieten, b) Zwemmen en schieten zonder over te spelen, c) Dreigen en schieten nadat de bal is genomen en d) Bal overspelen naar een ander (was alleen d)
  • Wisselen gedurende het spel mag ook langs de zijlijn op de eigen speelhelft (was alleen terugkom vak)
  • Spelers moeten zichtbaar handen raken terwijl beiden buiten het veld zijn
  • Een vrije bal wordt genomen daar waar de bal ligt (behalve binnen de 2 meter)
  • De keeper mag over de middellijn - Buiten de 6 meter verliest de keeper zijn/haar speciale rechten

  Samenwerkingen met buurtverenigingen

  Waterpolo meiden te gast bij eredivisieteams van ZV de Zaan en ZV Haarlem

  De goede waterpoloprestaties van onze dames zijn onze buurtverenigingen ook opgevallen en 2 clubs hebben zich voor de zomervakantie zelfs gemeld met het verzoek of KZC ‘gastspelers’ heeft voor de meiden onder de 17 eredivisieteams van zowel ZV de Zaan als ZV Haarlem. Een aantal speelsters hebben voor de vakantie mee kunnen trainen met beide teams en 4 van hen zullen bovenop de trainingen en wedstrijden bij KZC, gaan meedraaien in die eredivisie. Cherel Doll, Lonneke Ritman en Resa Treffers hebben gekozen om dat  bij ZV de Zaan te doen. Eva Yalcin gaat bij ZV Haarlem als keeper meedoen. Door meer en op een hoger niveau te trainen en te spelen, zullen deze meiden snel veel leren wat direct in de praktijk kan worden gebracht bij hun eigen teams van KZC.

  Wedstrijdzwemmen in Team Noord-Holland / samenwerking met ZV de Zaan

  Met het doel onze betere zwemmers langer potentieel bij KZC te bieden en dus van meer badwater van gebruik te kunnen maken, gaat KZC aankomend seizoen meer samenwerken met de zwemploeg van ZV de Zaan. In de vorm van een startgemeenschap die wordt bestuurd door een kleine afvaardiging van beide zwemcommissies, kunnen zwemmers die willen en dat ook leuk vinden gebruik gaan maken van delen van de trainingscapaciteit van de Zaan gebruik (en andersom). De startgemeenschap is zo opgezet dat op termijn ook andere buurtverenigingen zich kunnen aansluiten. Door middel van deze samenwerking kunnen beide verenigingen één sterkere zwemploeg formeren en zich als één team inschrijven voor toernooien en kampioenschappen.